Genel Cerrahi Polikliniği

Hastanemizin açıldığı ilk günden beri faaliyette olan bölümümüz,hekimleri bu süre içinde yaklaşık 7500 ameliyat gerçekleştirmiştir. 2003 yılında gerçekleşen ameliyat sayısı 1879 olmuştur.

Bu süre içinde tanı ve tedavi ile ilgili yaklaşımlarımız ve elde edilen sonuçlar kayseride bilimsel tartışma platformlarında konu olmuştur.

Sindirim kanalı (yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak, karaciğer, safra yolları, pankreas), meme, tiroid, deri ve yumuşak dokuya ait kötü huylu tümör ameliyatları, Safra taşına bağlı safra kesesi ve safra yolları ile ilgili hastalıklarda, gerektiği durumlarda Yoğunburç Genel Cerrahi bölümümüzün endoskopik girişimleriyle de birlikte olmak üzere tüm laparoskopik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır, Karın duvarı ve kasık fıtıkları ile ilgili operasyon, (operasyon sonrası ağrı, infeksiyon, aktif yaşama dönüş süresi, nüks vs.) tıp literatürü ile uyumludur.

Kötü huylu olmayan anal, peri anal bölge (makat bölgesi-sindirim kanalının son 10 cm.lik kısmı) hastalıkları (hemoroidler-basur, anal fissür-çatlak, anal fistül-ilthabi yol, pilonidal sinüs-kıl dönmesi, polip vs) bu hastalıklarla ilgili tüm tıbbi yenilikler, yeni tedavi yaklaşımları bölümümüzce takip edilmekte ve uygulanmaktadır.

Acil cerrahi müdahale gerektiren hastalıklardan (A.apendisit, A.kolesistit, bağırsak tıkanıklıkları, ülser delinmeleri, travmatik karıniçi yaralanmaları vs). Acil Servis'teki yapılanmamız, konsültasyon prosedürleri, gerekli laboratuvar ve radyolojik tetkikler günün her saatinde yapılabilmektedir. Hızlı tanı aşamasından sonra da günün her saatinde her türlü tedavi ve/veya ameliyat yapılabilmektedir.