ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KLİNİĞİ

Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüz modern ortopedi ve travmatolojide geçerli tüm tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı bir bölümdür. Doktorumuz ortopedi ve travmatoloji konusunda lider olma özelliğini koruyabilen, sadece tedavi hizmetlerinde değil, Kayseri ye önemli katkıları olan Uzmanlarımızdandır.

Hastanemizin bu ünitesi basit kemik kırığının tedavisinden, hiç kullanılamayan bir eklemin protez konularak kullanılabilir bir hale getirilmesine (omuz, diz ve kalça eklemlerine protez konulması) kadar çok geniş bir alanda hizmet vermektedir. Her türlü travma, iyi ve kötü huylu kemik ve yumuşak doku tümörleri ve spor yaralanmaları tedavi edilmektedir.
Çocukların kas, iskelet, omurga ve eklemlerine ait tüm doğuştan veya sonradan olan sakatlıkları önceden teşhis edilmekte ve uygun tedavi planları düzenlenmektedir.

Ayrıca, özellikle yaşlı hastaların osteoartroza bağlı eklem hastalıklarda öncelikle bedeni korucu ameliyat dışı seçeneklerle tedaviyi kendine ilke edinmiş bir klinik olarak  hizmet verilmektedir. Bu bölümümüzde özelikle hücre ( biyolojik  ) tedavilerle yoğun olarak uğraşılmaktadır